ورق گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه


ورق فولادی شاخص ترین مصالح این نوع سقف میباشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه (هر دو طرف)با ضخامتهای 6/0 تا 2/ 1میلیمتر را بوسیله دستگاههای Rolll Forming به روش نورد سرد (cold forming) به حالت موج دار شکل دهی میکنند،به صورتی که در مقطع حاصله هر موج به شکل ذوزنقه دیده میشود.برای محاسبه ی مشخصات هندسی مقطع می بایست از ضخامت پوشش گالوانیزه (Zinc coating) صرفنظر نمود ارتفاع ذوزنقه ها (عمق کنگره های پر شده با بتن نمی بایست کمتر از 50 میلیمتر باشد.)ضمن رعایت ضوابط موجود برای کاربری های مختلف به حالت های خاصی از ذوزنقه شکل داد،تا به قابلیت های جدید دست یابند.این ورق ها میبایست در جان خود (قسمت شیب دار ورق) دارای فرو رفتگی ها وبرجستگی هائی باشند تا درگیری (Interlock) بین فولاد وبتن را ایجاد نمایند. در طی مراحل بارگیری،حمل ودپوی این ورق ها می بایست دقت لازم برای جلوگیری از تغییر شکل (Deformation) آنها صورت گیرد.

 

مشخصات و توضیحات در مورد تهیه ورق گالوانیزه خام:

-ورق های گالوانیزه برای مصارفی کاربرد داشته و مناسبند که ویژگی مقاومت در برابر خوردگی آن ها از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد. حفاظت در برابر خوردگی با مقدار جرم پوشش روی در واحد سطح نسبت مستقیم دارد. همچنین اگر روش های جوشکاری مناسب با توجه به نوع پوشش بکار رود ، محصول برای جوشکاری مناسب است.

 

-با توجه به قسمت Material and Design و Finishes  آئين نامه SDI و آئين نامه ASTM طبق پيشنهاد

 آئين نامه آمريكا از ورق گالوانيزه با حداقل مقاومت تسليم 40 Ksi  يا 275 MPa مي بايست استفاده نمود .

انواع ورقهای موجود در بازار بر اساس کیفیت به دو دسته تقسیم میشود :

 

 

برای آزمون خمش ، نمونه دارای پوشش گالوانیزه ، باید تحت خمش 180 درجه در هر جهت دلخواه قرار گیرد و پس از خمش نباید آثاری از پوسته شدن ، ترک ( قابل مشاهده با چشم غیر مسلح ) یا پارگی ورق پایه در قسمت خارجی خم ( در ناحیه ای بیشتر از 7mm با لبه های ورق فاصله دارد ) مشاهده شود.

در این آزمون وزنه ای با جرم 1 kg از فاصله ای مشخص و بدون اعمال نیرو بر روی ورق پرتاب می شود که نباید در اثر اعمال این ضربه ، هیچ گونه اثری از پوسته شدن بر سطح ورق ظاهر شود. در غیر این صورت ورق گالوانیزه برای انجام عملیات پرس مناسب نیست.